Bambucké máslo, ricinový olej, kokosový olej a rýžová voda

4:22 PM Unknown 4 Comments

Původně jsem myslela, že budu psát články na každý produkt zvlášť, ale nakonec jsem se je rozhodla spojit. Prozradím vám kouzlo madlového másla, ricinového oleje, rýžové vody a zmíním i známý kokosový olej.

Tyhle jednoduché přísady tvoří zhruba 80% mojí pečující kosmetiky a nemůžu si je vynachválit. Opravdu toho doma už moc nemám a musím říct, že mi občas padá pusa z toho, kolik je toho schopen člověk za měsíc nakoupit - viz různá videa spotřebováno za, nakoupeno za. Ale to je samozřejmě každého věc, každého styl. Jen chci říct, že to jde i úplně jednoduše (pokud třeba netrpíte závažným akné apod., tam pak hory a zkoušení kvalitní pečující kosmetiky chápu.)

Začala bych ricinovým olejem.
Olej používám už dlouhou dobu. Přidávám si ho do gelu na obočí od Alverde a když mám čas, mažu si ho na obočí i samotný. Stimuluje růst a po nějaké době opravdu vidím, že mám obočí hustší. Sem tam si ho také vmasírovávám do kořínků vlasů, aby vlasy krásně rostly. Na noc si s ním občas natřu i řasy. Opravdu doporučuji vyzkoušet, nebudete zklamaní. Nedoporučuje se s ním ale natírat tělo, nebo celý obličej. Mohly by vám tam začít růst také další chloupky a to asi nechcete.
Je také dobrý na jizvičky a jako obklady na natažené svaly.

Jako druhé tu mám bambucké máslo.
Mandlové máslo má úžasnou vůni, hyratuje rty i kůži lépe než kdejaké balzámy a tělová mléka a především je úžasný na pleť. Hrozně ráda si ho mažu na obličej a sem tam ho vmáznu i do konečků vlasů místo kondicioneru. Na  pleť nic jiného kromě mandlového másla, (rýžové vody) a odličovacích ubrousků nepoužívám. Když dostanu vzoreček nějaké masky, ráda vyzkouším, ale tohle je mé number one.

Kokosový olej
No, co k němu říct. Ten všichni známe. Dávám si ho do konečků vlasů na VLHKÉ vlasy (jinak vysušuje) a jsem moc spokojená. Většinou si ho tam nechávám déle před sprchou, jako takovou masku. V létě ho také používám po pár dnech jako náhradu za opalovací krém, občas si s ním vyčistím zuby, nebo se s ním odlíčím.

Rýžová voda 
Na youtube najdete spoustu zahraničních youtuberek, které tuto vychytávku používají, hlavně asiatky. Do Čech se rýžová voda ještě moc nedostala. Nicméně návod je jednoduchý - zalijeme rýži vodou, první várku vody hned vylijeme a opět zalijeme. Necháme louhovat 24 hodin, poté dáme výluh do rozprašovače a nastříkáme do vlasů - hlavně do kořínků. Rýžová voda je plná vitaminů, stimuluje růst vlasů, vlasy jsou silné a lesklé. Určitě jste někdy přemýšlely nad tím, jakto že mají asiatky tak krásné vlasy. Tohle je jeden z důvodů. Je také velice zdravá pro pleť, takže když už ji mám v rozprašovači, stříknu si i na ni.
Je dobré si tuhle akci naplánovat na den před, kdy chcete vařit rýži, aby se zbytečně neplýtvalo jídlem. Nebo pokud máte psa, bude mít dobrou večeři. Vody stačí trocha, na velké zásoby to není, protože vydrží dobrá tak týden.

Čím méně chemie (a že přes kůži se jí do těla dostává dost) do sebe budeme dávat, tím lépe - a tělo nám to rozhodně jednou vrátí. Stejně jako je to s jídlem.4 comments:

 1. Ricínový olej maximálne zbožňujem :) Skvelý článok <3

  ReplyDelete
 2. Bambucké máslo občas používám. Ale kokosovému oleji jsem nepropadla :)

  Nela z blogu Růžová rtěnka

  ReplyDelete
 3. Kokosový olej do všech domácností! :D

  ReplyDelete