Dva kousky ze second-handu a proč tam nakupuji

11:18 PM Unknown 6 Comments

Holky, kdo taky miluje second-handy? Tyhle dva kousky jsem si koupila právě tam. Červené šatičky měly sice malou dírku, kterou jsem ale během pár vteřin zašila a jsou jako nové :-) 
Chápu, že pro někoho tohle nakupování není, někdo musí nosit jenom značky a někomu to dokonce přijde nechutné a nehygienické. 

Abych řekla pravdu, taky si koupím ráda kvalitní kabelku, která stojí víc než 500 Kč a ráda do věcí investuji, pokud vím, že mi dobře poslouží. To jsem pak schopná si opravdu připlatit. Ale přesto mi přijde naprosto v pořádku kupovat i věci z druhé ruky. A hned vám řeknu proč. :-)

1. Ušetříte

Možná. Také to není pravidlo. Osobně mám dva oblíbené second-handy, které jsou zrovna výběrové a dováží módu z Velké Británie. Proto jsou kousky o něco dražší a rozhodně tam neseženete šaty za 20 Kč. Kolem 150-200 Kč už se ale pohybovat můžete. To jsou ale místa, která navštěvuji já a samozřejmě existuje spoustu jiných, kde jsou opravdu obrovské výprodeje. Tam se můžete točit i kolem těch dvaceti korun ;-)

2. Budete mít originální kousek

To bezpochyby a je to pro mě ten nejdůležitější bod. Našla jsem už tolik nádherných a originálních pokladů! <3 Nikdo vás nebude moci napodobit a je dost možné, že objevíte spoustu nových značek a méně známých návrhářů. Po věcech z Newyorkeru tam nekoukám. 

3. Nebudete podporovat fast-fashion

Je to tak. Neříkám, že já si nikdy nekoupím nic v klasickém obchodě. A netvrdím, že si nikdy neobjednám nic z čínského eshopu. Objednám a koupím. Ale snažím se nad nákupy více přemýšlet, zamyslet se, zda budu kousek opravdu nosit, nebo ho po létě vyhodím. Nedaří se mi to na 100%, ale rozhodně jsem se zlepšila oproti mému dřívějšímu bezmyšlenkovitému nakupování. Když si koupíte něco z druhé ruky, budete mít radost z nového kousku a zároveň dobrý pocit, že děláte užitečnou věc pro naši planetu. Už je to déle, co jsem se zúčastnila přednášky o fast fashion. A víte, kolik litrů vody je potřeba k výrobě jednoho trička? 2500 litrů. (Kolik vody máte ve skříni?)


Toto jsou tři pro mě nejdůležitější body. Ještě bych určitě zmínila, že existují i internetové second-handy, jako třeba vinted. Tam jsou věci určitě dražší, ale zase zhruba vidíte, od koho věc kupujete a máte větší šanci, že najdete přesně to, co hledáte.6 comments:

 1. Šaty jsou překrásné! :) Já v second-handu nakupuji moc ráda, protože je vždy pro mě takové malé překvapení, co tam najdu. :)
  Find joy in the ordinary

  ReplyDelete
 2. Úplne s tebou súhlasím! Secondhand-y sú super a keď má človek šťastie, nájde tam vážne super originálne kúsky za pár korún!
   xxAlexandra MS ALWAYS LATE

  ReplyDelete
 3. Pěkné fotky, mě nedělá problém nakupovat v sekáčích. Právě naopak, chodím tam dost ráda, protože někdy se tam dají sehnat skvělé kousky.
  welcometomyworld

  ReplyDelete
 4. Oba úlovky super. Nakupuji také v second handu i na Vinted. Ale od té doby co tu máme Genesis (je i v Brně) a je vše za 39 korun, nakupuji ještě o to více. :D

  Somethingbykate

  ReplyDelete
  Replies
  1. Genesis jsem viděla i v Praze! Mám dokonce pocit, že je tam vše seřazeno podle barev :D

   Delete