Jak jsme začali šetřit

12:00 PM Unknown 5 Comments

To jsem jednou řekla mýmu klukovi, že bychom měli začít šetřit. Na dovču a tak. Že si vytvoříme kasičku. Přišlo mi to jako naprosto geniální nápad.

No, co vám budu povídat, nejdřív se moc netvářil. Pak přišel s tím, že si uděláme společný spořící účet. Nejdřív jsem kývla, ale pak jsem se na to zase moc netvářila já. A tak jsme udělali kompromis a máme kasičku. :-)

Nejdřív jsme měli pravidlo házet každou padesátikorunu, ale jelikož je kasička u mě (:-D), tak bych za chvíli neměla nic. A tak házíme všechno možné. Někdy stovku, někdy pětikorunu. Jak to vyjde. Je to naprosto nenucené šetření, ale většinou když máme nějaké kováky, hodíme je.

Není to tak dlouho co jsme začali šetřit. A víte co? Máme tam už na letenky do Amsterdamu, do kterého jsme moc chtěli a co byl vlastně takový náš cíl! Letíme v říjnu. A teď už se nám kasička plní na ubytování. Upřímně ani nevíme, co je to za peníze. Jsou to takové ty korunky, co se nám vrátily za nákup, nebo nějaký nečekaný přebytek. Jasně, že člověk může sáhnout po klasickém účtu. Ale je to pak nečekaný výdaj a dát pár tisíc najednou, to člověk hned ucítí. Ale šetřit na něco konkrétního pár měsíců, aniž by to člověk nějak dramaticky zaznamenal je skvělé a má z toho pak ještě větší radost.

Kasičku jsem obstarávala já. Tahle je z NanuNana. Koupila jsem i jednu jednorožčí, ale do té se toho tolik nevejde, a tak mi tu stojí spíš jako dekorace a na jednorožčí roh si věším prstýnky :-). Nicméně londýnská kasička má i svůj příběh. Společně jsme s Jirkou už nějaké destinace navštívili. Londýn byl ale naprosto úžasný a jako město mě hrozně okouzlil. A až budu mít nějaký ten titul, chtěla bych tam jet na delší dobu než pár dní. Na Londýn máme krásné vzpomínky a je to taková naše motivace v šetření.

Způsobů jak si ušetřit nějaké peníze je mnoho. Třeba že koupíte jednu kasičku místo dvou, protože si na tu druhou stejně budete jen dávat prstýnky. 
A nebo můžete šetřit bez pravidel, jako my. Hodit každou padesátikorunu. Každý kovák. Určité % z výplaty, všechny dýška... :-) Způsobů je mnoho. Ale pokud máte nějaké drobnější i větší cíle, pořiďte si kasičku! Věřte mi, že vás to šetření začne i bavit a až pojedete někam na dovolenou a nebudete muset vybrakovat účet, užijete si to ještě víc!
5 comments:

 1. To je super nápad :) Určite je to skvelý spôsob ako si našetriť :)

  Klaudia Duranova / INSTAGRAM

  ReplyDelete
 2. Love this idea! It can surprise you how much you can save up!

  www.fashionradi.com

  ReplyDelete
 3. I my si takto šetříme a je to super. :-)
  welcometomyworld

  ReplyDelete
 4. Je to úžasný nápad! Párkrát jsem si takhle taky na něco šetřila a je to super pocit. :)
  Kout světa

  ReplyDelete
 5. To je tak super nápad! Skúsim to navrhnúť :D Ono sa to nezdá, ale postupne sa tam toho naozaj dosť nazbiera :)

  ReplyDelete