Jak ušetřit peníze i přírodu

12:53 AM Unknown 3 Comments

Všechny tyhle věci na fotce mi usnadňují život, zároveň díky nim ušetřím nějaké peníze a hlavně naši přírodu. Plasty jsou v dnešní době velký problém a nebudu si hrát na to, že jsem 100% zodpovědná, 100% bio/eko/zero waste a tak dále. Nicméně snažím se dělat alespoň něco pravidelně.
Jako například používat dřevěný hřeben, skleněnou láhev na vodu, vyhnout se pokud možno plastovým sáčkům a omezit vatové tampónky. Co se snažím dále omezit jsou i brčka. Pokud to není nutné a mohu si vybrat, zda si brčko vezmu nebo ne, tak si ho neberu. Také používám bambusový kartáček. :-) Teď momentálně jsem se jednoho zbavila, a tak není na fotografii, nicméně už mi přišly další dva do zásoby.1) dřevěný hřeben 

Nedám na něj dopustit, používám už nějaký ten rok a seženete ho například v DM. Mají malou cestovní velikost i klasický velký hřeben. Já mám oba a jsem nesmírně spokojená.

2) látkové tampónky na odlíčení

Neříkám že už nikdy, nikdy nepoužiju jiné, ale momentálně mi tyto vyhovují nejvíc. Nechávala jsem si je šít a jsem s nimi moc spokojená. Sice nevsakují odličovače tak dobře, jako klasické vatové, ale i tak se s nimi dá krásně odlíčit. A jako bonus jsou mnohem hezčí a samozřejmě se perou a nejsou na jedno použití. :-)

3) síťovka 

Klasická síťovka, kterou nosily už naše babičky. Líbí se mi, že je vidět, co v ní máte a trošku vás to donutí si nakoupit tunu ovoce (protože to tam prostě vypadá nejlépe), místo tří velkých čokolád a chipsů.

4) sáčky na ovoce

Sáčky na ovoce mám od stejné paní co tampónky. Opět jsem s nimi moc spokojená a pokud si jdu koupit nějaké ovoce, už na mě v obchodech ani nekoukají divně. ;-)

5) skleněná lahev

Jelikož jsem si hodně zamilovala vanilkové Nemléko, tak jsem si i schovala jednu lahvičku a používám ji jako cestovní na pití. Občas mi sice v kabelce cinká a naposledy se mě kamarádka ptala, jestli nejsem nějaký alkoholik, co si s sebou tahá flašku na uklidnění. Šly jsme zrovna na zkoušku. ;-)

3 comments:

 1. Síťovka se teď hrozně vrací do módy a je super, že to pomáhá šetřit přírodu :-)

  ReplyDelete
 2. Skleněná láhev a síťovka je něco, co už jsem používala, ale na ty ostatní věci jsem zatím nepřešla :) každopádně měli bychom naši přírodu šetřit :)

  Maris Novotná

  ReplyDelete
 3. Pěkně sepsaný článek, moc hezky se čte :). Není na škodu se zamyslet nad tím, jak ušetřit přírodu :).

  TheBlondieTale

  ReplyDelete