Dlouhé lety - co s sebou do příručáku?

1:50 AM Unknown 2 Comments

Než se rozepíšu o samostatném výletu, který obsahoval Kubu (Havanu, Vinales), Mexiko, Honduras a Belize, tak vám chci prozradit, co všechno bych si zabalila do příručního zavazadla. Přesto, že jsem už zažila hodně dlouhých letů, jsem v letu směrem na Havanu (celkem asi 14 hodin v letadle) zachybovala. A proto bych se s vámi chtěla podělit o to, na co se při létání zaměřit. Při cestě zpět jsem už stejné chyby nedělala a cesta byla o dost lepší.

1) Kartáček na zuby + pasta do 100 ml 

Jak jsem mohla zapomenout kartáček? Při letu tam jsem ho prostě dala do kufru a nedošlo mi, jak dlouho budu na cestě. A když pořád spíte a jíte a zase spíte a pak zase jíte, tak mi věřte, že není lepší pocit, než si mezi lety vyčistit zuby. :-D

2) Klapky na oči

Většina dlouhých letů klapky na oči poskytuje, ale příště si objednám nějaké hezčí než ty s nápisem aerolinky. :-)


3) Čistící odličovací gel

Při dlouhých letech se sice moc nemaluju, protože jak jsem říkala - jíte, spíte, jíte, spíte... Můj vrchol je lehké obočí a nude rtěnka, nicméně jsem si při cestě zpět zabalila svojí oblíbenou Biodermu čistící gel. Jak se pohybuji mezi klimatizovaným prostorem, horkem a tak dále, mám pocit, že mi pokožka produkuje mnohem víc mazu, než normálně a prostě mi to není příjemné. Tudíž jsem si při letu zpět dvakrát vyčistila pleť a opět mi bylo o dost lépe.

4) Antiperspirant, případně lehká vůně

K tomu asi nemusím nic dodávat. Já brala kuličkový bez vůně, který mi nevyhodili u kontrol a voňavku, která není příliš silná a těžká. Opět si člověk musí dávat pozor na velikost balení.

5) Odličovací vlhčené ubrousky

Ty mi zachránily život nespočetněkrát. Moje cesta domů trvala celkově víc jak 24 hodin a když za takovou dobu nemáte sprchu a cestujete, necítíte se úplně fresh. Když se s nimi alespoň trošku "přemáznete", budete se cítit alespoň o maličko lépe. Jejich využití ale nemá konce a hodí se úplně všude. Já mám ráda ty modré klasické z Lidlu za 20 Kč.

6) Mikina

Dlouhé lety sice většinou poskytují i deku, ale ta mně osobně fakt nestačí. Potřebuju tlustou mikinu a i tak je mi často zima. Klimatizace je v letadlech opravdu silná a přehnaná. Nechápu ty odvážlivce v kraťasech a tílku.

7) Tlusté ponožky

Vždycky na ně zapomenu, ale příště si je už vážně vezmu! Nejvíc je zima totiž právě na nohy. Bohužel mi při třicítkách nikdy nedojde, že je vlastně budu potřebovat v letadle.
2 comments:

  1. Tlusté ponožky si vždy beru a stejně jsem je ani jednou nevyužila :D

    Nela z blogu Růžová rtěnka

    ReplyDelete
  2. Skvělé rady, ty ponožky by mě teda vůbec nenapadly. Super článek.
    welcometomyworld

    ReplyDelete