No poo?

4:07 PM Unknown 1 Comments

Nejsem přímo eko-bio žena, ale mám alespoň nádech takového směru ráda. Teď se zaměřím opět na vlasy. Ostříhala jsem si teď cca 10cm vlasů, respektive suché konečky, dala tomu nějaký tvar. Jsem teď spokojená a vlasům se snažím dávat to nejlepší.

Po tom, co jsem vysadila HA (viz minulý článek), jsem měla vlasy hrozně na prd. Začaly se strašně mastit a čím víc produktů jsem do nich dávala, tím to bylo horší.

A stejně jako jsem své tělo dávala do kupy přírodně, tak se stejnou cestou snažím jít i s vlasy. Teď momentálně se snažím oddálit mytí, abych měla alespoň 2-3 dny krásné vlasy. Ideálně déle, ale to s tím, že sportuji, moc nejde. Už dřív jsem si pohrávala s no poo (vlasy myjete jen přírodně - žloutky, celými vajíčky, marockým jílem, sodou atd), ale chyběla mi vůně šampónu. Teď si s tím pohrávám znovu, ale zkouším jinou metodu.

No poo nebo water only asi nikdy nebudu, zase tak přírodní žena nejsem. :-) Ale oddálit mytí se zmenšenou frekvencí používání šampónu se mi líbí a dodávání vitaminů a proteinů vlasům přírodně se mi také moc líbí. Stejně jako mám ráda různé přírodní zábaly, hennu a podobně, ale o tom jindy.

Řekla bych, že toto přírodní prokládání mezi chemií funguje, vlasy mám pak moc krásné, nemastné, umyté.. Momentálně praktikuji mytí žloutkem. Smíchám 2 žloutky s vodou (cca 500 ml lahev ve které jen promíchám) a vmasírovávám do vlasů. Jen se nesmí mýt horkou vodou, určitě si dovedete představit, co by to udělalo. 

Také často praktikuji čajové oplachy (už se nesmývá vodou). Já konkrétně používám černý čaj a vlasy jsou pak také mnohem hezčí.

Jakmile se vrátím z dovolené, chci vyzkoušet nějaké kvalitní Low poo (složené prakticky jen z přírodních produktů) šampony a uvidím, jak budou mé vlasy reagovat na ty. :-)


1 comment:

  1. No poo už sleduji delší dobu a taky mě láká to vyzkoušet. Jen já bych ze začátku začala asi tím marockým jílem. Ten jsem ještě neměla. Jinak jsem zkoušela už spousty přírodních šamponů, ale se žádným jsem nebyla spokojená.
    welcometomyworld

    ReplyDelete